A hulladékot az adott napon reggel 6 óráig kell kihelyezni a gyűjtőjárat számára.  
 
lomtalanítás keretén belül ELSZÁLLÍTÁSRA KERÜLNEK a háztartásokban feleslegessé vált, a rendszeresített hulladékgyűjtő edényben méretük miatt el nem helyezhető, kiselejtezett lomhulladékok (pl. nagyobb méretű berendezési tárgyak, bútorok, ágybetétek stb.).
A lomokat a lomtalanítási menetrendben meghatározott napokon, reggel 6 óráig kell kihelyezni a gyűjtőjárat számára. A szállítási menetrend elérhető honlapunkon.
A lomhulladékot az ingatlanok előtti közterületre oly módon kell elhelyezni, hogy az a jármű- és gyalogosforgalmat ne akadályozza, a zöldterületeket és a növényzetet ne károsítsa, ne járjon baleset vagy károkozás veszélyének előidézésével, valamint a begyűjtő szállítóeszköz által jól megközelíthető legyen.
A bútorokat a hatékonyabb helykihasználás, a gyorsabb munkavégzés érdekében kérjük, szétszerelve, lapra szerelve adják át a közszolgáltatónak. A zsákok, dobozok megtöltésénél pedig ügyeljenek arra, hogy azok kézi erővel szóródásmentesen mozgathatóak legyenek, emeléskor a súly miatt ne szakadjanak ki, és ne tartalmazzanak a rakodást végző személyt veszélyeztető anyagokat, például üvegdarabot, mely kivághatja a zsákot, és megsértheti munkatársunkat.
 
lomtalanítás keretén belül NEM SZÁLLÍTJÁK EL, abban az esetben sem, ha a kihelyezett hulladék csak részben tartalmazza az alábbiakat:
– az építési, bontási törmelék (pl. beton, azbeszttel szennyezett építőanyag, pala, tégla, csempe, ragasztó, cserép, kerámia és azok keveréke, WC-csésze, mosdókagyló, ablaküveg, síküveg);
– fémhulladék (pl.: vasalatok);
– a kerti biohulladék (pl. fanyesedék, faág, lomb);
– a háztartásokban keletkező vegyes hulladék (kommunális hulladék);
– az elkülönítetten gyűjthető papír, műanyag, fém- és üveg hulladék;
– az ipari, mezőgazdasági vagy szolgáltatási tevékenység során képződött fém- és egyéb hulladék (pl. autóalkatrész, szerszámok);
– az állati tetemet, trágyát vagy más undort keltő anyagot tartalmazó hulladék;
– a gumiabroncs;
– az elektronikai hulladék (pl., háztartási gépek, számítástechnikai eszközök, ezek alkatrészei, szórakoztató eszközök – rádió, TV és alkatrészei, lejátszók, szerszámgépek);
– a veszélyes hulladék (pl. akkumulátor, festékes-, vegyszeres doboz, hígító, permetezőszer maradék, olajos hulladék, gyógyszer stb.).
 
    
 
Köszönjük együttműködését!
MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt.